ניתן לקבוע פגישות בקליניקה וגם בזום

אודות

אודות ד”ר ראול רודריגז

ד”ר ראול רודריגז הוא רופא כללי קונבנציונלי (בעל תואר MD), בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
ד”ר רודריגז נחשב לאחד מחלוצי הרפואה האלטרנטיבית בארץ, והראשון ללמד שיאצו בישראל באופן מסודר. בשנת 1985 ייסד את מכללת “מדיסין” לרפואה משלימה.
כמי שמגיע מתוככי הרפואה המערבית ומכיר אותה היטב, ד”ר רודריגז ידוע בקו הביקורתי שהוא נוקט כלפי הרפואה הקונבנציונלית והנזקים שלטענתו היא עלולה לעיתים להסב.
תפיסת עולמו של ד”ר רודריגז היא כי יש לתת דגש לחשיבותה של הרפואה המונעת, הן כפונקציה של הרפואה הקונבנציונאלית, והן ככזו של הרפואה המשלימה והטבעית.
ד”ר רודריגז הוא מבקר חריף של תעשיית החלב בכלל ובישראל בפרט, ומחזיק בדעה לפיה חלב ומוצריו הם מזונות הורמונליים ואלרגנים הרבה יותר מכפי שמקובל לחשוב. לתפיסתו, מוצרים אלו עלולים להיות מסוכנים לצריכה מבחינה בריאותית.

קורות חיים

ד”ר ראול רודריגז נולד בשנת 1959 במונטווידאו, בירת אורוגוואי, לאם נוירוכירורגית ולאב גניקולוג. לאחר עלייתו לארץ בשנת 1961, שירת בצה”ל כמדריך חובשים וכחובש מוטס, ובהמשך כרופא ביחידת החילוץ של חיל האוויר. בשנת 1986 סיים לימודי רפואה באוניברסיטת ת”א ועבר סטאז’ בבית חולים איכילוב. כבר במהלך לימודי הרפואה החל ללמוד רפואה סינית, ובסיום הסטאז’ קיבל מלגת לימודי “רפואה מזרחית” (מלגת “מומבושו” מטעם ממשלת יפן) אותה מימש באוניברסיטת קינקי באוסקה. במסגרת לימודיו ביפן, רודריגז למד שיאצו והשתלם ברפואה סינית. משם המשיך את לימודיו בסין, טאיוואן וקוריאה. בשנת 2006 היה אחד המועמדים מטעם מפלגת הירוקים לכנסת, ובשנת 2013 רץ כמועמד מטעם מפלגת הירוקים למועצת העיר תל-אביב.
– ד”ר ראול רודריגז

פעילות מקצועית

עם חזרתו לארץ ב-1989, יסד רודריגז את בית הספר הישראלי לריפוי סיני ושיאצו – המכללה הראשונה בארץ ללימודי רפואה אלטרנטיבית.
בשנת 1996 שונה שמה למכללת מדיסין, וכעבור ארבע שנים, בשנת 2000 הפכה מכללת מדיסין למכללה הגדולה בעולם ללימודי רפואה סינית – אז מנתה כ-2,200 סטודנטים ושבעה סניפים הפרוסים ברחבי הארץ. בהמשך נמכרה המכללה, על כל סניפיה, לרשת “עמל”.
משנת 1994 מנהל רודריגז את מרכז “אמא” לרפואה משלימה, ששימש בין היתר להכשרת מטפלים רבים. באותה תקופה יסד יחד עם שותפים נוספים את “זן” צמחים, חברה המתמחה בצמחי מרפא סיניים. ובהמשך את חברת “נייצרספרו”.
בשנת 2000 הקים ד”ר רודריגז את המרכז לרפואה טבעית, המספק טיפולים משלימים שונים על פי שיטות עבודתו.
רודריגז היה שותף להקמת עמותות לקידום הרפואה הסינית וארגון הגג לרפואה משלימה.
כמו כן ניהל את המערכה לקידום חוק האקופונקטורה בשנת 2009 – זאת על מנת לבלום את כוונת משרד הבריאות לאסור על מומחים לרפואה סינית שאינם רופאים לעסוק בדיקור סיני. ד”ר רודריגז אף מנהל מאבק עיקש כנגד עדויות לשחיתות במשרד הבריאות.
ד”ר רודריגז, שהפך לדמות אהודה, מוערכת ומוכרת בציבור, זכה לחשיפה תקשורתית רבה לאורך השנים וצבר כמות גדולה של תומכים, מטפלים מוכשרים שחונכו על משנתו, ומטופלים מרוצים.